Eskiden de yapardım ama aklıma gelirse ya da düzensiz kullanıyordum. Hem sayısı da azdı bunların. Şimdi daha bir ciddi kullanmak kararlılığı ile yaptım.

Bunlar, sırı akma olasılığı olan ya da şüpheli davranışlarda bulunan 😄 sırlarla sırlanmış objeleri fırınlarken, fırın raflarını akmış sırdan korumak için objelerin altlarına koymak amacıyla yaptığım koruyucu plakalar. Objeleri fırın raflarına koyarken bu plakaların üzerine yerleştiriyorum. Akam olursa bu plakaları akıp yapışıyorlar, raflar kurtulmuş oluyor. Tabi bu parçaların belli bir ömrü olacaktır. Devamlı olarak fırınlanında bir noktada ömürleri tamamlanacaktır.

Atölyede hepten yabancı stoneware çamurlara geçtiğimizden beri üç adet geri dönüşüm kovamız var. Biri beyaz, krem ve rengi o civarlarda dolaşan çamurlar için, biri siyah, grimsi siyah ve akrabaları olan çamurlar için, diğer kova da geriye kalan çamurlar için. Her renge bir kova veremiyoruz; atölyede o kadar yer yok ▫️. Zaten alçı plakanın da bir tarafını açık renkli çamurlar, diğer yüzünü de koyu renkli çamurlar için kullanıyorum. Neyse işte bu karışık kovadaki çamuru geri dönüştürünce garip bir renk çıktı haliyle 😄. İşte onun yarısını bu koruyucu plakaları yapmak için harcadım. Merdane ile 5mm kalınlığında açıp yuvarlak kalıpla kesip kesip yaptım.

Sır deneme parçalarını da bunların üzerinde fırına yerleştiriyorum. En şüpheli tipler onlar çünkü 🧐.

🌿💉🌻🎶🌞🏺😷💫🦠🧿🍀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir