Merhaba, siteme hoş geldiniz. Çok kısa olarak kendimden bahsedeceğim.

2014 yılından beri seramikle uğraşıyorum. 2018 yılından beridir de kendi atölyemde çalışıyorum. Aslen Gıda Mühendisiyim, Hacettepe Üniversitesi’nde lisans, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptım ama araştırma görevliliği dışında mesleğimi yapmadım. Yıllarca “full stack web developer” olarak çalıştım (sözlükten bakarsınız 🙂).

Hayatımın her döneminde uğraştığım yaratıcı bir faaliyet hep oldu. Genellikle kendi kendime öğrenmeyi severim. Cam boncuk yapmayı, yazılım dillerini, torna çekmeyi vs. hep kendim öğrendim. Örgü örmeyi, dikiş dikmeyi annem öğretti 😄👍🏼. Yine de çeşitli kurslara gittim; fotoğrafçılık, kara kalem, seramik, vb. 🙏🏼. En son iş olarak seramikte karar kılmış durumdayım, bununla beraber cam, deri ve ahşabı çok severim. Seramiği seçtim derken, o da beni seçti, bir kendiliğindenlik söz konusu aslında 🙏🏼.

Atölyemi açtığımda kendimi bulmuş gibi oldum diyebilirim sanırım. Yaratmayı da seviyorum, bir şeyler öğretmeyi de seviyorum. Genel olarak insanları da seviyorum 🙏🏼, onları gözlemlemek güzel bir deneyim oluyor.

Şu anda Kadıköy Kozyatağı’ndaki seramik atölyemde çalışmalarımı sürdürüyorum.

Yolunuz düşerse bi’ kahve içmeye beklerim 🙂

Tayfun Duran